טרקטורונים וחוויות

מאת: מוריה דרורי בן עטר
המלכה האם מוציאה את הילדים לשטח – ושורדת כדי לספר

למשפחות צעירות יש נטייה לחפש אחר אטרקציות שמתאימות לקטנטנים, נגישות לטיול בעגלה ובעיקר שיהיה נוח ויעסיק את הפעוטות. לאחר ביקור במרחבי הג’ימבורי האין סופיים תחת כל קניון רענן, החלטתי שהפעם נבלה יום אתגרי עם ה”גדולים”.
“הגדולים” אצלנו במשפחה כוללים 3 ילדים בגילאי טרום ההתבגרות. זוהי קבוצת גיל מורכבת: מחד הם כבר לא תינוקות וסף הגירוי שלהם די גבוה, ומאידך הם עוד לא ניידים ועצמאיים כדי לשעשע את עצמם בפעילות לנוער בוגר יותר, כמו נסיעה לבד לעיר גדולה, טיולי מעיינות וכדומה. המשימה מאתגרת כפליים כאשר מדובר בילדים עם תחומי עניין שונים, ואמא פדלאה אחת.
נתחיל מהסוף: גררתי את הילדים לאוטו בשעה 15:00 כי לא הסכימו לעזוב את שילה.

ועכשיו מהתחלה:

התחלנו את יום הבילוי בנסיעה לכיוון שילה. הנוף ההררי והבראשיתי השפיע לטובה על מצב הרוח של כולנו (לא שבטעות הפסיקו לריב במושב באחורי, כן?) ואף נרשם משב רוח קל בשלהי חודש תמוז, כשפתחנו את חלונות הרכב.
הגענו בקלות לטרקטורוני שילה בעזרת ה-waze , שם קיבלה אותנו תהילה מנהלת האתר בסבר פנים חמות. כמה הנחיות בטיחות, והופ – עלינו ארבעתנו על הטרקטורון. הנהיגה בטרקטורון פשוטה למדי וקלה לתפעול, ולכל מקרה שלא יהיה, הוביל אותנו המדריך בטרקטורון צמוד והסביר בנועם במכשיר הקשר במהלך כל הנסיעה על המסלול שמולנו: על כרמי הענבים והזיתים באזור, נחל שילה, תוואי הדרך וציוני מקומות תנ”כיים. הנהיגה בטרקטורון עברה חלק, הילדים התלהבו ואף החליפו מקומות כדי לשבת לידי ולחוות את הנהיגה בעוצמה רבה.
באמצע המסלול עצרנו במעיין להפסקת קפה בנוף המרגיע, שכשכנו רגליים, הצטלמנו סלפי ושלחנו לאבא שיקנא קצת בעבודה, והמשכנו הלאה במסלול חזור לעבר שילה.

אורך המסלול:

כשעה וחצי, מתאים לילדים מעל גיל 3, לא מומלץ לנשים בהריון. הנהיגה קלה, בטוחה ומתאימה לכולם.

דבר הילדים:

“אמא את רואה? כשאת רוצה – את יכולה להיות ממש אמיצה” (נווה, 9)
עם חזרתנו לנקודת ההתחלה בשילה, נחנו מעט והמשכנו רגלית ממש צעדים בודדים משם לעבר אתר שילה קדומה.
האתר מטופח להפליא, במרכזו שוכנת חורשה וגינה פורחת, שירותים נקיים, מזנון ממוזג ונעים. ממש מתנחלים בסטייל. בילינו במקום 4 שעות בכיף, בפעילויות שונות ומגוונות.
האתר מגולל את סיפורו של המשכן בימי התנ”ך, בהם היתה שילה עיר הבירה. הסיור כולל שלל פעילויות לילדים והסברים בגובה העיניים. הילדים התנסו בבאולינג “להפיל את הפלישתי”, פענחו כתב עברי קדום, זחלו במערות ששימשו את בני ישראל ואספו שברי כדים אותנטיים מימי שמואל הנביא. לאחר שביקרנו בשרידי מבנה ארכאולוגי, הגענו למופע אור קולי מרהיב המספר את סיפורה של העיר המקראית בזמן הקמת המשכן דרך מעשי הנהגת עלי הכהן, תפילת חנה, כהונת שמואל הנביא ועוד.

דבר הילדים:

“היה לי יותר כיף מבילוי בקניון מלחה!” (ארבל, 8)
“הכי נהניתי מהסרטון על המשכן במשקפת המיוחדת ושזחלתי במערה של אנשים אמתיים מפעם פעם!” (רננה, 7).
לקראת סיום הקיץ יפיק אתר שילה הקדומה משחק חוויתי נושא פרסים לכל המשפחה בכל עמק שילה הכולל תחרות כתבי חידה, שחקני שטח, פיינטבול ועוד הפתעות שלא רצו לגלות לי… ההרשמה מראש באתר או טלפונית.
בתי העסק בגוש שילה מציעים חבילות בילוי מותאמות למשפחות, טיולי בר/בת מצוות, ימי גיבוש, קייטנת סבא סבתא, עם אפשרויות לשילוב ארוחה במסעדה/ טעימות יקבים באזור, סדנאות אומנים וכדומה. מומלץ לברר טלפונית עם האתרים המדוברים.

=================================================================================

טרקטורוני שילה
בדף הפייסבוק : טרקטורוני שילה
קבוצות בתיאום מראש בטלפון 02-9920235
רינג’רים 145 ש”ח לאדם/ ג’יפים 900 ₪ לג’יפ של 7 איש / קיימת אפשרות למשחקי אתגר וגיבוש לקבוצות, פיינטבול והשכרת אופניים.
אתר שילה הקדומה
www.telshilo.org.il או בדף הפייסבוק: שילה הקדומה.
טלפון 02-5789111
פתוח בימים א’-ה’ בשעות 8:00-17:00, שעת כניסה אחרונה לאתר בשעה 16:00.
ובימי ו’ וערבי חג פתוח בשעות 8:00-13:00. שעת כניסה אחרונה בשעה 12:00.
מחיר כניסה 39 ₪ לאדם , 35 ₪ לילד. הנחות לקבוצות ולארגונים ספציפיים.

Add Your Heading Text Here

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תפריט נגישות

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו פרטים והגיליון ישלח אליכם למייל מידי שבוע