הסודות של יסודות

מאת: קרן חמיאל
סיור חקלאי ושלל אטרקציות במושב השיתופי-חרדי

“חוכמה גדולה היא עבודת האדמה.” רבי אברהם אבן עזרא
לכבוד חודש שבט ממשיכים באווירה החקלאית, אך הפעם עם טוויסט בעלילה: הפעם אני מעוניינת לקחת אתכם למקום שהצליח לשבור לי הרבה סטיגמות ודעות קדומות ולהזמין אתכם לסיור חקלאי במושב השיתופי חרדי – יסוֹדוֹת.
מושב יסודות יושב באזור השפלה, סמוך לגדרה, על גבעה מוקפת עצים ונמצא סמוך למסלולי ונקודות טבע יפיפיים וקרובים כמו גבעת הרקפות ביער ישעי, נחל שורק, יער חולדה ועוד. למושב אופי חרדי ולכן מאוד הופתעתי לגלות בו אטרקציות ופעילויות חווייתיות ומהנות מאוד המותאמות לכלל האוכלוסייה.

סיורי הכפר – טיול חקלאי ממונע
האיש הכי נחמד ביסודות הוא, כנראה, סבא דב (דב פישר) – טיפוס החקלאי החלוצי הישן. מה שחשוב לו זה להראות את יופיה של יסודות וייחודה והוא עושה זאת במאור פנים ובצורה חווייתית בלתי רגילה. במהלך נסיעה ברכבת המקומית הוא מספר לנו את סיפור המושב שהוקם עבור ניצולי שואה חרדים בשפה מותאמת ילדים .העצירה הראשונה בסיור היא ברפת הרובוטית, שבה מתבצעת כל הפעילות ע”י מכונה בלבד, ללא מגע אדם. דב מכניס אותנו למכוני החליבה והפרות גועות לעברנו בשמחה – כאן אין צער בעלי חיים, מתגאה דב ובצדק.
ממשיכים בסיור ומגיעים לחניון בקצה המושב, “חניון נוח לי”, הנמצא על גדות נחל שורק, ודב מזמין אותנו ללכת אחריו לפרדס שם אנו נהנים מקטיף הדרים חורפי, טעים ועסיסי. פשוט חוויה! אמנם הלילות כבר קרירים אבל לדב יש עוד אטרקציה קטנה ואנחנו לא מוותרים – בלילה הוא מוציא סיורי עששיות. הסיור התחיל בקצה המושב וממשיך בירידה מהגבעה ועד החניון. במהלך הסיור מפתיע דב עם מוסיקה ושירי ארץ ישראל ועם פינות קומזיץ שהכין מראש … מזכיר את טיולי הלילה של תנועות הנוער, כיף אמתי. חכו ללילות קצת יותר חמימים ותיהנו אפילו יותר.
שעות פתיחה : בתיאום מראש בטלפון 054-8421565 (טלפון כשר, לא מקבל SMS )
הגיל והתרגיל : כל גיל, בעיקר משפחות וגיל שלישי
אורך הסיור/פעילות: כשעה וחצי-שעתיים

טיולי ג’יפים לאוהבי האקסטרים
בשבט, כידוע, מתחילה עונת הפריחה והשפלה היא אחד האזורים היפים והפורחים ביותר בארץ. אנו מצטרפים לטיול ג’יפים אתגרי עם זאב גנוט, מדריך טיולים בחסד ומלבד יכולתו לרתק בסיפורי ארץ ישראל הוא גם מפתיע במשחקי ופעילויות גיבוש נחמדות. המיקום המצוין של יסודות, מספיק קרובים למרכז הארץ אבל מספיק רחוקים מאורבניות יתר, עם שלל מסלולים לא מוכרים, הוביל את זאב לפתוח עסק לטיולי ג’יפים. בטיול עוברים בכל המקומות הכי יפים באזור: נחל תמנה, נחל שורק, גבעת הרקפות, תחנת הרכבת הישנה ועוד. זאב מכיר כל פיסת אדמה בדרך, סוגי פרחים, היסטוריה כללית ואזורית ומה שלא תרצו
אני בלי שעון, כמה שצריך ניתן”, אומר דוב. הנדיבות מסתבר היא דרך חייו, אחד הדברים ששבו את ליבי היה הגילוי כי הג’יפים זה לא רק פרנסה וזאב משתמש ביכולותיו כמדריך טיולי שטח להתנדבות עם נערים שנפלטו ממסגרות שונות. בקיצור, חוויה מרתקת ומהנה, מומלצת בעיקר בעונה הנוכחית כשהפריחה בשיאה.
שעות פתיחה: בתיאום מראש בטלפון 052-7619635 (טלפון כשר, לא מקבל sms)
הגיל והתרגיל: כל גיל, בעיקר נוער ומעלה
אורך הסיור/פעילות: כשעתיים- שעתיים וחצי

גם אתם אתר תיירות איכותי ושומר שבת? צרו קשר ונספר גם עליכם.
hamateor@gamil.com

Add Your Heading Text Here

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תפריט נגישות

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו פרטים והגיליון ישלח אליכם למייל מידי שבוע