עפה על עצמה

מאת: שגית הורוביץ, ספארי רמת גן
ציפור הקלאו היפה לומדת, בעזרת אימון אישי, לתת אמון במטפליה

פפה כבר בת 17. חלפו חמש שנים מאז הגיעה אלינו מגן החיות של ברצלונה.
רצינו שהיא תהיה בת הזוג של קוקו, וכך היה למשך זמן מסוים – עד שהיה זה קוקו שמת והותיר אותה בודדה.
מאז לא היה פשוט: פפה תמיד אהבה את המטפלים הבנים, אבל אף פעם לא חיבבה את המטפלות.

המטפלות של מחלקת הציפורים הגיעו לטפל בה, אך לא נוצר קשר מיוחד ובעיקר לא נוצרה אינטראקציה. לפעמים אפילו הייתה תחושה של איבה, המטפלות הרגישו את זה בכל פעם כשהגיעו להאכיל אותה.
ציפורי הקלאו הם מהיפים בעולם, יש להם מראה מיוחד והם מתהדרים בקסדה צהובה גדולה וחלולה, שבתוכה מעט עצמות קטנות והיא משמשת אותם כתיבת תהודה. בזכותה קולותיהם נשמעים למרחק של עד קילומטר.
זה לא הדבר היחיד שמייחד את העופות הללו שחיים בדרום מזרח אסיה ובדרום אסיה.

כשהנקבה עומדת להטיל, היא נכנסת לתוך חור בגזע עץ והזכר מסייע לה לסתום את החור לגמרי, למעט חריץ קטן לאוורור והכנסת מזון. שם היא נמצאת במשך 120 יום שבמהלכם הזכר נמצא בחוץ ודואג לה לכל צורכה. רק לאחר שהיא מסיימת לגדל את גוזליה היא יוצאת איתם אל האוויר הפתוח.
לפני כמה שבועות, הוחלט לאמן את פפה כפי שמאמנים בעלי חיים נוספים בספארי. האימון של פפה נועד לשפר את הקשר בינה לבין כלל המטפלים שלה, ובנוסף להעשיר את הזמן שלה וגם להקל על הטיפול.
זה התחיל כשהמטפלים השמיעו קולות בעזרת הקליקר ופפה למדה שבכל פעם שהיא נוגעת עם המקור במטרה היא מקבלת פרס. אחר כך המטפלים החלו לצחצח את המקור שלה מפנים ומבחוץ במברשת שיניים. זה לא שפפה זקוקה לניקוי שיניים, ואם נתקע משהו במקורה היא יודעת להוציא אותו לבד. אבל חשוב שהאפשרות הזו תהיה קיימת, ואם משהו בכל זאת יפריע לה תהיה למטפלים גישה להוציא ואותו. מעבר לזה, היכולת של המטפלים לגרום לה לפתוח מרצונה את המקור שלה תאפשר בעתיד מתן תרופות במידת הצורך, ללא מאמץ ומתח מיותר.
פפה מתה על האימון. כשהמטפלים מגיעים היא מיד עפה לכיוונם, לא עוד התוקפנות המאיימת אלא קשר שהולך ונבנה, היא מגיעה עוד לפני שהמטפלים קוראים לה, רק למראה הגעתם היא נדרכת. מלאת מוטיבציה ורצון לקחת חלק באימון, שמחה לאינטראקציה שנוצרה בינה לבין המטפלים ומיד נעמדת על ענף שנמצא קרוב לסורגים ומניחה את המקור הענקי שלה בתנוחה שמאפשרת את הצחצוח הזה.

האימון לא פשוט, פפה עוברת מנקודה לנקודה ובכל פעם בהישמע הקול היא נוגעת במטרה מעבר לזה, פפה למדה לאחרונה גם להיעמד במקום שבו יונח משקל. המטפלים יחלו לתרגל אתה בקרוב עליה על המשקל ועמידה עליו. גם זה חשוב: כך ניתן להתאים לה, על פי משקלה, את כמויות המזון באופן מדויק ואת המינון המדויק של התרופות.
בעוד זמן מה תחל בניית חצר חדשה עבור פפה ועבור מי שבעתיד יהיה בן זוגה. עדיין לא ידועה זהותו, אבל אנחנו מקווים שהחיפושים אחריו יישאו פרי.
פפה עתידה ללמוד להיכנס לתוך קופסת נשיאה. היא ציפור מאוד חכמה, כאשר היא תדע לעשות זאת ניתן יהיה להעביר אותה לבדיקות או טיפולים בבית החולים וגם לחצר החדשה שמתוכננת להיבנות עבורה בקרוב.

Add Your Heading Text Here

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תפריט נגישות

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו פרטים והגיליון ישלח אליכם למייל מידי שבוע