מחפשים את אמא

מאת: שגית הורוביץ, ספארי רמת גן
סייח הזברה האבוד מחפש מי הנחילה לו את מורשת הפסים

אין ספק שמדובר באמא צעירה למדי, אחרת כל הסיפור הזה אולי לא היה קורה.
באחד מימי השבוע ראה שי דוד, מטפל מפינת החי, סייח זברה בודד.
אף על פי ששי אינו מטפל בשטח הפתוח, המראה הזה היה נראה לו משונה. הוא ידע שזה לא שלב שבו סייח זברה מסתובב ללא אמו.
שי מיהר להתקשר לאלעד הרשקוביץ, מטפל ממחלקת השטח האפריקני הפתוח, שאישר גם הוא שהמראה הזה משונה ולא טבעי וכי סייח צעיר בן יומו צריך להיצמד בשלב זה לאמו.
השניים נסעו יחדיו לאזור שבו ראה שי את הסייח, מצאו אותו, הרימו אותו בעדינות והכניסו אותו לטנדר של המטפלים.

ליד האזור בו נמצא ישנה גדר ובה מעברים צרים, נראה היה שהסייח הקטן הצליח לעבור דרכה בעוד אמו הגדולה לא יכלה לעבור ולכן נותר מעבר לגדר לבדו.
עדיין נראה היה משונה מעט שהאם לא הייתה באזור, אך השניים לא אמרו נואש, התקרבו אל עדר הזברות, הניחו את הסייח בקרבתם והתרחקו מהמקום כדי לאפשר לו להתקרב לאמו.
לא עבר זמן רב ואיל גוואטה, מנהל הקופות, נסע לתוך השטח הפתוח ובזמן שנסע להנאתו הוא קלט פתאום סייח זברה קטן יוצא מתוך המים.

איל התקשר גם הוא לאלעד, שהבין שמדובר באותו סייח שתעה שוב. הם הרימו את הסייח בעדינות, ניגבו אותו מהמים הקרים, חיממו את גופו ושוב נסעו לאיטם בשטח בחיפוש אחר העדר.
הפעם אלעד החליט, על אף הקושי בזיהוי, לנסות לאתר את האם היולדת. כך, בזמן שהסייח נח על ברכיו ואיל נוהג על הטנדר החלו השניים בחיפוש אחר האם.
בסמוך לעדר הזברות, הם שמו לב לאחת הנקבות הצעירות שנראתה כנקבה לאחר המלטה. הם התקרבו מעט כדי לא להלחיץ אותה והניחו את הסייח במרחק של מספר מטרים ממנה. השניים עמדו והתבוננו בו, אך הסייח היה חלש מאוד ולא הצליח לעמוד על רגליו. האם הצעירה לא ידעה כיצד להתנהג, נראה היה שהיא חצויה בין העדר שמתחיל להתקדם לכיוון אחד לבין הסייח שעמד מנגד.

אלעד יצא שוב מהרכב, התקרב לסייח בעדינות ועזר לו לעמוד על רגליו.
כשהנקבה החשודה באמהות ראתה זאת, היא החלה דוהרת לכיוונו ואלעד נס במהירות לתוך הטנדר.
אז כבר היה ברור שמדובר באם היולדת, שהחלה ללקק אותו בעדינות.
אלעד עמד שם עוד זמן ממושך והתבונן בהם ורק כאשר החושך החל לרדת האם הטריה, המבולבלת נרגעה והחלה להיניק את הסייח שלה, הרשה לעצמו לנסוע לביתו.
עכשיו כבר אפשר לראות אותם מסתובבים זה לצד זו בשטח האפריקני הפתוח.

Add Your Heading Text Here

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תפריט נגישות

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו פרטים והגיליון ישלח אליכם למייל מידי שבוע