כמה יוסי

מאת: שגית הורוביץ, ספארי רמת גן
לפיל הוותיק של הספארי לא רק יתרון של שנים – אלא גם משקל וגובה המכתירים אותו לאלוף גני החיות

יוסי הפיל נולד כמה חודשים לאחר שהספארי נפתח למבקרים באופן רשמי.
הוא נולד ב-11.8.74 לאבא טימבו ואמא בהטי, היו אלה ימים מרגשים עם ניחוח עז של ראשוניות, של חזון, של תקוות גדולות.
במשך השנים יוסי גדל והתפתח. בשנים הראשונות היה הפילון הקטן שבחבורה, אבל עם הזמן הפך לפיל גדול ממדים, למעשה לפיל הגדול ביותר בגני החיות בעולם שמתנשא לגובה של 3.70 מטרים, במשקל מדהים של 7 טון – ולשליט הבלתי מעורער של כל העדר.
מדי כמה שנים נעשו בגני חיות מדידות של הפילים, אך אף אחד לא הצליח לשבור את השיא של הפיל הישראלי.

יוסי, שהפך לכוכב ושבר שיאים, כבש את לבם של המבקרים ושמו נקשר בכמה סיפורים מפורסמים מאוד בספארי. החודש הוא חגג 44 שנים והחגיגה הייתה גדולה כמתבקש!
בחצר המקושטת חיכו לו המטעמים האהובים עליו, המטפלים סידרו אותם בצורת המספר 44 וגרמו לו להתענג על עלים טריים, פלחי אבטיחים ושלל פרות.
הם הוסיפו כמובן אמבטיית בוץ מפנקת ומצננת במיוחד.

למחרת היום, הם החליטו להמשיך את החגיגה ופיזרו בחצר של יוסי ובחצר הסמוכה של שתי הנקבות בהטי-אימו והפיל אביבה, קרטי-פרי עמוס פרות שהוקפאו בתוך דלי מבעוד מועד עם מים ומיץ סלק בשביל הצבע והבריאות.
המטפלים ממחלקת הפילים ציינו את היום המיוחד כחג לכל דבר והתרגשו מאוד יחד עם יוסי, שנראה מאוד מרוצה מהחגיגה. זהו תאריך מאוד מיוחד להיוולד בו: יום למחרת, צוין ברחבי העולם כולו יום הפיל הבינלאומי. יוסי הוא ללא ספק נציג מיוחד מאוד של החיה המדהימה והחשובה הזאת.
לצערנו, מדי יום נטבחים בטבע עשרות פילים, בכל רבע שעה ניצוד פיל, ביום אחד ניצודים כ-96 פילים בממוצע ובכל שנה – 35,000 פילים!

הנתון הקשה הזה מוביל כבר שנים את גני החיות להרבות בפעילות חינוכית כדי להעלות את מצבם העגום של הפילים למודעות חברתית גבוהה, בתקווה שאנשים יצרכו פחות שנהב ויבינו את הקשיים הניצבים בפני הפילים בטבע.

Add Your Heading Text Here

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

תפריט נגישות

רוצים להישאר מעודכנים?

השאירו פרטים והגיליון ישלח אליכם למייל מידי שבוע